222rehber.com'a kayıtlı firma sayısı 1709
Ne aramıştınız? Ne aramıştınız?
Öğrenciye Özel
Hemen Bul
İş İlanları
Keşfet
Sorun Bildir
X
Yukarı

Asma Tavan

  • Asma Tavan Firmaları
  • Asma Tavan İş İlanları
  • Asma Tavan Yorumları

DEKO İZO Yalıtım & Dekorasyon

Eskişehir merkezde bulunan Genç Dekor İzolasyon; asma tavan,  ithal duvar kağıdı, panel gibi iç dekorasyon uygulamaları ve yalıtım sistemleri hizmetleri sunmaktadır.

As Tavan Yapı Sistemleri

AsTavan Yapı Sistemleri, Eskişehir’de asma tavan sistemleri, bölme duvar, alçı ve alçı levha sistemleri uygulamaları yapan profesyonel bir iç dekorasyon firmasıdır.

Aradığınız kategoride ilan bulunamadı
Aradığınız kategoride yorum bulunamadı

IHT Isı ve Yapı Market

İHT, Doğalgaz proje çizimi, ısı yalıtımı, iç dekorasyon gibi tüm dekor ve yapı hizmetlerini sizlere profesyonel düzeyde sunmaktadır.

Eskişehir Gergi Tavan

Eskişehir Gergi Tavan, yüzlerce farklı renk ve modelde ışıklı, lake, baskılı gergi tavan uygulamaları gerçekleştirmektedir. 

İç Dekorasyon Asma Tavan Sistemleri

İç Dekorasyon Asma Tavan Sistemleri, ev ve iş yeri dekorasyonunda kilit özelikte hizmetleriyle Eskişehir merkez ve tüm ilçelerine uzun yıllardır hizmet vermekte, hayalleri mekanlara yansıtan çalışmalar yapmaktadır.

Asma Tavan Dünyası

Eskişehir Asma Tavan Dünyası firması Eskişehir'de asma tavan ve bölme duvar sistemleri satış ve uygulamaları konusunda hizmet vermektedir.

Es Art Asma Tavan

Eskişehir Es Art Yapı sizlere; alçıpan, karolam, asma tavan, bölme duvar, artstone ve sıhhi tesisat gibi bir çok alanda hizmet sunmaktadır.

Eskişehir Asma Tavan

Eskişehir Asma Tavan, yüksek ürün kalitesi, yeniliklere açık, moda ve trendleri takip eden yapısıyla hizmet veren profesyonel, güvenilir bir asma tavancıdır.

Mim Dekor

Mim Dekor ; asma tavan, gergi tavan ve dekorasyon uygulamaları ile hayallerinizdeki yaşam alanlarını oluşturuyor. Ücretsiz keşif hizmetimiz için arayınız.

Eskişehir asma tavan firmaları 222rehber.com’da… Alçıpan asma tavan, gergi tavan, taşyünü asma tavan, metal asma tavan, karopan asma tavan, petek tavan, alüminyum asma tavan gibi her çeşit tavan sistemlerinin uygulamasını yapan asma tavan firmalarına web sitemizden ulaşabilir, Eskişehir asma tavan yapan yerler, fiyatları ve tavsiyeleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Asma tavanın işlevi nedir?

 
Asma tavan sistemleri bugün hemen her ev ve iş yerinde görmeye alıştığımız dekorasyon ve yalıtım çalışmalarından biridir.  Asma tavanlar, bir binanın görsel estetiğini ve iç mekanın fonksiyonellliğini arttırmanın yanı sıra birçok farklı işlevi de vardır:
Ses yalıtımı: Asma tavanlar, ses yalıtımı konusunda çok başarılıdırlar. Binanın kendi yalıtımının yetersiz geldiği noktalarda destek kuvvet sayılabilen asma tavan sistemleri, ortamın akustiğini ayarlayarak dengeye getirir.
Işık yönlendirme: Asma tavanlar, aydınlatma sistemleriyle birlikte kullanılarak iç mekanlarda ışık yönlendirme imkanı sunar. Özellikle asma tavan led spot aydınlatma uygulamaları mekanın görünümüne şıklık katarken aydınlatma seviyesini ayarlanabilir, konforlu bir seviyeye dönüştürür.
Isı yalıtımı: Asma tavanlar, ısı yalıtımı için önemlidir. Tavanlarda iyi bir izolasyon sağlarken asma tavan ısı yalıtımı sağlar mı? Soruna da cevap vermiş olur.
Görsel estetik: Asma tavanlar, farklı malzemeler, renkler ve desenlerle dizayn edilebilir ve iç mekanların görsel estetiğini arttırabilir. Örneğin gergi tavan modelleri, onlarca farklı baskı seçeneği ile benzersiz bir görünüm sağlar.
Bu işlevler dahil olmak üzere, asma tavanlar, bir binanın iç mekanlarını daha rahat ve konforlu hale getirmeyi amaçlar.

Asma tavan modelleri

 
Asma tavan modelleri, günümüzde ev ve iş yerlerinde sıklıkla kullanılan bir dekorasyon çözümüdür. Farklı malzemeler, renkler ve desenlerle dizayn edilen asma tavalar, binanın görsel estetiğini arttırmanın yanı sıra birçok fonksiyonel işlevi de sunar. Alçıpan asma tavan, taşyünü asma tavan, gergi tavan gibi birçok farklı asma tavan modeli bulunur.
Her binanın ihtiyacına göre farklı seçenekler sunan asma tavan modelleri, ses yalıtımı, ısı yalıtımı, hava akımı kontrolü ve ışık yönlendirme gibi fonksiyonları bir arada sunabilir. Örneğin, bir spor salonu için akustik asma tavan modeli tercih edilebilirken, bir ofis için metal asma tavan daha uygun olabilir.
Asma tavan modellerinin seçimi, binanın ihtiyacına, mekanik sistemine ve görsel beklentilere göre yapılmalıdır. Doğru seçim, iç mekanların daha rahat ve konforlu hale gelmesine yardımcı olur. Ayrıca, asma tavan modellerinin bakımı ve temizliği kolay olmalı ve uzun süre kullanım imkanı sunmalıdır.

5 adımda asma tavan modeli seçimi

 
Asma tavan seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok nokta vardır. Bunlardan birkaçından bahsetmek gerekirse;
Öncelikle asma tavan uygulanacak alanın yüksekliği ve alanın metrekaresi iyi hesaplanmalıdır. Çok büyük mekanlarda o alanın ihtiyaçlarını karşılayacak sistemler tercih edilmelidir.
Mekanın akustik ihtiyaçları ile yalıtımı incelenmelidir. Dekorasyon denince önce aklımıza görüntü gelse de işlevselliğini karşılayacak standartlara ulaştıktan sonra görüntü tercihine gelinmesi daha akılcı olacaktır.
Tüm teknik bilgileri edindikten sonra mekanın dekorasyonu ile en uyumlu asma tavan çeşidi seçilmelidir.
Mekanda kullanılacak aydınlatmalara önceden karar verilmeli ve asma tavan sistemi ile aydınlatma bütün olarak düşünülerek ilerlenmelidir.
Son olarak ise mutlaka deneyimli tavsiye edilen bir Eskişehir asma tavan ustası ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Asma tavan sistemleri ömürlük uygulamalar olduğu için yapılacağı zaman iyi bir değerlendirme sürecinden geçmesi, kaliteli bir şekilde yapılması kullanım ömrünü uzatacaktır. Bu sebeple asma tavan yapan dekorasyonu seçiminize dikkat etmelisiniz.
X