Ne aramıştınız? Ne aramıştınız?
Öğrenciye Özel
Hemen Bul
İş İlanları
Keşfet
Sorun Bildir
X
Yukarı
222Rehber.com
222Rehber.com

ESKART Nasıl Çıkartılır?

Tam bir öğrenci şehri olan Eskişehir’de her ne kadar çoğu yer yürüme mesafesinde bulunsa da, öğrencilerin şehre geldiğinde aklına gelen konulardan birisi öğrenci indirimli Eskart uygulaması oluyor. Eskişehir’deki toplu taşıma araçlarında geçerli olan ve özellikle Hazırlık öğrencileri ya da Anadolu Üniversitesi, Osmangazi Üniversitesi veya Teknik Üniversite çevresine uzak oturan öğrenciler için olmazsa olmazlardan biri Eskart uygulamasıdır. Siz de Eskişehir’de tramvayı nasıl kullanırım veya toplu taşıma araçları için hangi kartı çıkartmam gerekiyor diye düşünüyorsanız yazımının devamını inceleyebilirsiniz.

ESKART Nasıl çıkartılır ? Eskart Öğrenci Kartı  Nasıl Alınır?

Eskişehir Eskart Öğrenci Kartı almak için sahip olmanız gerekenler ise çok basit. En son 6 ay içerisinde çekilmiş güncel bir vesikalık fotoğrafı ile başvuru yapmaya gidebilirsiniz. Ayrıca, öğrenci belgeniz ve kimlik fotokopiniz de gerekli belgeler arasında yer almaktadır. Bu belgeler ile Eskart Başvuru Merkezi’ne gitmeniz halinde hızlı bir şekilde Eskartınızı temin edebilirsiniz. İlk kez Eskart Öğrenci kartı talep ediyorsanız 10 TL miktarında bir ödeme yapmanız gerekmektedir. Eskart’ınızı aldıktan sonra da HES kodunuz ile eşleştirme yapmayı unutmamalısınız.

Eskart ve HES Kodu Nasıl Eşleştirilir?

www.akillibiletim.com adresi üzerinden gerekli bilgileri doldurarak hızlı bir şekilde Eskart’ınız ile HES kodunuzu eşleştirebilirsiniz.

Eskart Başvuru Merkezi Nerededir? Nasıl Gidebilirim?

Eskart Başvuru Merkezi’ne giderek gerekli evrakları teslim etmeniz haline kartınızı hemen alabilirsiniz. Şehir merkezinden kolaylıkla gidebileceğiniz Eskart Başvuru Merkezi, Mustafa Kemal Paşa Mah. Köprübaşı Cad. No:9/2 adresinde yer almaktadır. Çukurçarşı tarafına girdiğinizde sol tarafta kalan başvuru merkezinin mesai saatleri ise 08.00 ile 17.30 arasındadır.

Eskart Başvuru Merkezi İletişim Bilgileri 

Adres: Mustafa Kemal Paşa Mahallesi Köprübaşı Caddesi NO:9/2 (Çukurçarşı)

İletişim: 0 222 220 05 73 / 0 222 233 66 67 / 0 222 234 52 52

Mesai Saatleri:

Hafta içi: 08.00 ile 17.30

Cumartesi: 08.30 – 13.00

Hiç yorum yapılmamış!

Yorum yap

Not: E-Mail adresiniz paylaşılmayacaktır

 

BU YAZIYI NASIL BULDUNUZ ?

X