222rehber.com'a kayıtlı firma sayısı 1713
Ne aramıştınız? Ne aramıştınız?
Öğrenciye Özel
Hemen Bul
İş İlanları
Keşfet
Sorun Bildir
X
Yukarı

Eskişehir’in En Güzel Piknik Alanları

Sıcak yaz günlerinde hem doğada vakit geçirmek hem de dinlenmek için en çok tercih edilen aktivitelerden biri de piknik yapmak oluyor. Ailenizle veya sevdiklerinizle birlikte şehrin gürültüsünden uzaklaşarak keyifli vakit geçirebileceğiniz birçok piknik alanı bulunuyor. Bu yazımızda sizler için Eskişehir’de huzurla vakit geçirilebilecek piknik alanlarını derledik. Gelin hep birlikte yaz aylarında tercih edebileceğiniz Eskişehir piknik alanlarını keşfedelim.

Eskişehir Piknik Alanları Blog

Eskişehir Regülatör Piknik Alanı

Eskişehir’de piknik yapmak denilince ilk akla gelen yerlerden biri olan Regülatör şehrin gürültüsünden uzaklaşarak keyifle vakit geçirilebilecek bir alandır. Geniş ve ferah alanında bulunan büyük ağaçların gölgesinde huzurla vakit geçirebilirsiniz. Kuş cıvıltıları eşliğinde mangal yaparken haftanın yorgunluğunu atabilirsiniz. Eskişehir-Kütahya yolunun 5. kilometresinde yer alan mesire yeri yaklaşık 30 bin metrekarelik bir alanı kapsamaktadır. 2012 yılından başlayarak Odunpazarı Belediyesi tarafından yenilenen Regülatör, sonrasında piknik alanına dönüştürülmüştür.

Regülatör’de mangal yapmak için yerleştirilen şömineleri kullanabilir, kapalı çardakların gölgesinde dinlenebilirsiniz. Oldukça geniş bir alana sahip Regülatör piknik alanında ayrıca çocuklar için küçük bir oyun alanı da bulunuyor. Arkadaşlarınızla veya ailenizle gönül rahatlığıyla tercih edebilirsiniz. Piknik için geniş olanaklar sunan Regülatör içerisinde ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz bir market ve WC de yer alıyor. Ancak belirtelim ki özellikle hafta sonları yoğun ilgi gören Regülatör piknik alanında yer bulabilmek için erken saatlerde gitmeniz iyi olacaktır.

Eskişehir Piknik Alanları Blog

Eskişehir Regülatör Piknik Alanına Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma kullanarak ulaşım sağlamayı planlıyorsanız tramvay hattını kullanabilirsiniz. Osmangazi Üniversitesi durağına yürüyerek 20-25 dakikalık mesafede bulunmaktadır. Otobüs ile ulaşım sağlayacak iseniz 11 numaralı hat ile Karacaşehir Köyü durağında inebilirsiniz.

Eskişehir Regülatör Piknik Alanına Giriş Ücretli mi?

Regülatör piknik alanına ücretsiz giriş yapabilirsiniz. Ayrıca aracınızla gelmeyi planlıyorsanız otopark alanından da ücretsiz olarak yararlanabilirsiniz.

Eskişehir Piknik Alanları Blog

Eskişehir Musaözü Tabiat Parkı

Yemyeşil ağaçların arasında gölün kenarında yer alan Musaözü Tabiat Parkı, keyifle vakit geçirmek isteyenlerin favori piknik alanlarından biridir. Karaçam, meşe ve söğüt ağaçlarının bulunduğu yemyeşil bitki örtüsünün arasında doğa ile iç içe vakit geçirebilirsiniz. Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde merkeze 21 km uzaklıkta yer alan Musaözü Tabiat Parkı’nda; tahta masalar, çardaklar, mangal yakma alanları, çocuklar için macera parkuru, çeşme, büfe, WC ve mescit bulunmaktadır.

Gölün kenarında doğanın sesleri içerisinde piknik yaparken, dilerseniz bisikletinizle gezintiye çıkabilir veya yürüyüş yapabilirsiniz. Ailenizle veya sevdiklerinizle dilediğiniz gibi vakit geçirebileceğiniz Musaözü Tabiat Parkı’nda tüm gün huzurla vakit geçirebilirsiniz. Yoğun ilgi gören yerlerden biri olduğu için özellikle hafta sonları sabah saatlerinde gitmeyi tercih edebilirsiniz. Piknik ve dinlenme alanı olmasının yanı sıra olta balıkçılığının da yapıldığı Musaözü Tabiat Parkı birçok farklı çeşitlilik sunuyor. Dilerseniz haftaiçi daha sakin olan alanda kamp da atabilirsiniz. Göl kenarından muhteşem bir manzarayla güne başlayabilir veya günbatımını izleyebilirsiniz. Şanslıysanız park içerisinde ağaçlarda gezinen sincapları da izleyebilirsiniz. Doğal güzelliği ve huzurlu atmosferiyle Musaözü Tabiat Parkı mutlaka ziyaret edilmesi gereken piknik alanlarından biridir.

Eskişehir Piknik Alanları Blog

Eskişehir Musaözü Tabiat Parkı’na Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile ulaşım sağlamayı planlıyorsanız yakın bir konumda inebileceğiniz Siyah 64 numaralı hattı tercih edebilirsiniz.

Kendi aracınız ile gitmeyi düşünüyorsanız Eskişehir Kütahya yolu üzerinden ilerlediğinizde ikinci sapaktan dönerek Musaözü Tabiat Parkı tabelasını görebilirsiniz. Tabela yönlendirmesi ile ilerlediğinizde kısa bir süre sonra Musaözü Tabiat Parkı’na ulaşabilirsiniz. Girişte ücret ödedikten sonra dilediğiniz alanda vakit geçirebilirsiniz.

Eskişehir Musaözü Tabiat Parkı’na Giriş Ücretli mi?

Musaözü Tabiat Parkı’na girişler ücretlidir.

Eskişehir Piknik Alanları Blog

Şehr-i Derya Parkı

Eskişehir piknik alanları arasında popüler olanlar bir diğeri de Şehr-i Derya Parkı’dır. Odunpazarı içerisinde Kanlıpınar Göleti’nin yanında bulunan piknik alanı Ankara-Eskişehir karayolu üzerinde bulunmaktadır. 150bin m2’lik geniş bir alanda düzenleme yapılarak piknik alanı olarak düzenlenen Şehr-i Derya Parkı, doğal güzelliği ile sizleri mest edecek.

İçerisinde bulunan barbeküler, kamelyalar, oturma alanları, cafe, WC ve mescitler ile bir piknik alanında olması gereken tüm özellikleri karşılıyor. Şehr-i Derya Parkı’nda bir bölümünde bulunan göletin içerisindeki ördekleri ve balıkları keyifle seyredebilir, iğde ağaçlarının güzel kokusu eşliğinde yürüyüş yapabilirsiniz. Çocuklar için oluşturulan oyun alanında keyifle vakit geçirebilir, dinlenme alanlarında günün yorgunluğunu atabilirsiniz.

Şehr-i Derya Parkı’na Giriş Ücretli mi?

Şehr-i Derya Parkı’na girişler ücretsiz olarak yapılmaktadır. Kendi aracınız ile geliyorsanız parkın çevresindeki boş alanlara aracınızı park edebilirsiniz.

Şehr-i Derya Parkı’na Nasıl Gidilir?

Toplu taşıma ile Şehr-i Derya Parkı’na Siyah 54 numaralı hat ile ulaşabilirsiniz. Otobüsten indikten sonra kısa bir yürüyüş sonrası parka ulaşabilirsiniz. Kendi aracınız ile ulaşım sağlamayı düşünüyorsanız da Eskişehir- Ankara yolunu takip ederek Şehr-i Derya Parkı’na ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eskişehir Piknik Alanları BlogPiknik Alanları Blog

Eskişehir Orman Fidanlığı

Eskişehir Orman Fidanlığı kent merkezine 7. km uzaklıkt yer almaktadır. Porsuk Çayı kenarında bulunan piknik alanı 12 hektar büyüklüğündedir. Yemyeşil ağaçların çevrelediği Orman Fidanlığı sonn yıllarda yapılan düzenleme çalışmalarının sonucunda keyifle vakit geçirilebilecek bir alana dönüşmüştür. Daha merkezi bir alanda piknik yapmak isteyenlerin tercih ettiği Eskişehir Orman Fidanlığı, hem dinlenmek hem de eğlenmek için birçok seçenek sunmaktadır.

Piknik üniteleri, kamelyalar, masalar ve banklar, barbeküler ve çocuk oyun alanları bulunan piknik alanına yenileme çalışmaları ile birlikte yapay bir dere ve gölet de eklendi. Ayrıca Orman Fidanlığı Mesire alanı içerisinded küçük bir büfe, WC ve mescit de yer almaktadır. Küçük birer futbol ve basketbol sahası da eklenen Orman Fidanlığı sevdiklerinizle ve ailenizle keyifle vakit geçirebileceğiniz bir piknik alanıdır.

Eskişehir Orman Fidanlığı’na Giriş Ücretli mi?

Eskişehir Orman Fidanlığı Mesire alanına girişler ücretsizdir.

Eskişehir Orman Fidanlığı’na Nasıl Gidilir?

Kendi aracınız ile Eskişehir Orman Fidanlığı’na Eskişehir Kütahya yolunu takip ederek ulaşabilirsiniz. Toplu taşıma kullanarak ulaşım sağlamayı düşünüyorsanız da Kırmızı 17 numaralı hat ile mesire alanına ulaşım sağlayabilirsiniz.

Eskişehir Piknik Alanları Blog

Eskişehir Beşikderesi Şelalesi

Kalabak Köyü yakınlarında şehir merkezinde yaklaşık 35 km uzaklıkta yer alan Eskişehir Beşikdere Şelalesi, temiz bir hava alıp yeşilliklerin arasında piknik yapmak isteyenlerin tercihlerinden biridir. İçerisinde küçük bir şelalenin de yer aldığı Beşikderesi Şelalesi, doğal güzelliği ile görülmeye değer.

Oldukça ferah bir alana sahip Eskişehir Beşikderesi Şelalesi’nde kuş cıvıltılarının arasında çam ağaçlarının muhteşem kokusuyla dinlenebilirsiniz. Tahta masaların, mangal yakma alanlarının, WC ve mescitlerin bulunduğu Beşikderesi Şelalesi’nde aynı zamanda lezzetli balıklar deneyimleyebileceğiniz bir alabalık restoranı da bulunmaktadır. Piknik alanına girişte sağ tarafta yer alan restoranda vakit geçirmeyi tercih etmezseniz, daha ileride şelaleye yakın alanlarda piknik yapabilirsiniz. Ayrıca kamp yapmak için de bu mesire alanını tercih edebilirsiniz.

Eskişehir Beşikderesi Şelalesi’ne Giriş Ücretli mi?

Eskişehir Beşikderesi Şelalesi’ne girişler ücretlidir.

Eskişehir Beşikderesi Şelalesi’ne Nasıl Gidilir?

Eskişehir Beşikderesi Şelalesi’ne kendi aracınız ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Ancak biraz dar ve kavisli yollardan ulaşılan bu mesire alanına giderken dikkatli olmanız da fayda var. Kalabak Köyü istikametinde ilerleyerek Beşikderesi Şelalesi’ne ulaşabilirsiniz.

ÖNCEKİ Eskişehir’in Kültürel Mirası: Tarihi Odunpazarı Evleri

Eskişehir’de gezilecek yerler denildiğinde ilk sıralarda yer alan Odunpazarı Evleri, tarihi mimarisi ile uzun yıllardır varlığını sürdürmektedir. Evliya Çelebi’nin Seyahatname’sinde övgüyle bahsedilen Eskişehir Odunpazarı Evleri; geniş bir alanda tarihi sokakları, rengârenk evleri, camileri, müzeleri, büyüklü küçüklü cafeleri, el sanatları dükkânları ve daha nicesi ile adeta bir açık hava müzesidir. Bu yazımızda Tarihi Odunpazarı Evleri’ni ve görülmesi gereken noktalarını birlikte keşfedeceğiz.

SONRAKİ Eskişehir’de Gezilecek Yerler – Devrim Arabası Müzesi

Türkiye tarihinin önemli mirasları Devrim Arabası ve Karakurt Türasaş ( Eski Adıyla Tülomsaş ) Müzesinde meraklılarını bekliyor.

Hiç yorum yapılmamış!

Yorum yap

Yorum yapmak için Giriş yapmalısınız.

X