222rehber.com'a kayıtlı firma sayısı 1713
Ne aramıştınız? Ne aramıştınız?
Öğrenciye Özel
Hemen Bul
İş İlanları
Keşfet
Sorun Bildir
X
Yukarı

Şehrin İçinde Saklı Kalmış Güzellik: Kanlıkavak Parkı

Eskişehir’de yeşil denilince ilk akla gelen ve keyifli vakit geçirmek isteyenlerin uğrak noktası olan Kanlıkavak Parkı, Eskişehirliler için bahar ve yaz aylarının vazgeçilmezidir. Bol yeşili ve akarsuyu bir arada barındıran Kanlıkavak Parkı’nda, Porsuk çayının etrafından doğa içerisinde yürüyüş yapabilir veya sevdiklerinizle keyifle vakit geçirebilirsiniz. Gelin hep birlikte eşsiz doğası ile Eskişehir’in gözdesi haline gelen Kanlıkavak Parkı’nı keşfedelim!

Kanlıkavak Parkı

Güncellenme Tarihi: 16 Nisan 2022 16:00

Şehir telaşından uzakta huzur dolu saatler geçirebileceğiniz Kanlıkavak Parkı Eskişehir’in Vişnelik Mahallesi’nde bulunmaktadır.
Belki de Eskişehir’in en sakin ve en güzel parkı olarak kabul edilebilecek Kanlıkavak Parkı, Eskişehir halkının ve ziyaretçilerinin uğrak noktası haline gelmiştir.

Havaların ısınmasıyla bahar ve yaz aylarında bambaşka bir güzelliğe sahip Kanlıkavak Parkı, 10 bin m2 alana sahiptir. Park içerisinde, yeşilliklerin arasında spor yapmayı seven kişiler için fitness alanı ve çocuklar için çocuk oyun alanı yer almaktadır.

Kanlıkavak Parkı

Dingin atmosferi ve büyüleyici doğası ile ziyaretçilerine yalnızca keyifle vakit geçirme imkanı sunmayan Kanlıkavak Parkı’nda, ağaçların arasında yer alan yürüyüş ve bisiklet yolları da bulunmaktadır. Bunların yanı sıra gölgelik piknik noktaları ve parkın orta noktasında yer alan bir cafe de bulunmaktadır.

Aileniz ve sevdiklerinizle keyifle vakit geçirebileceğiniz Kanlıkavak Parkı’nda kamelyalar, piknik ve oturma alanları da mevcuttur. Yeşilin hakim olduğu atmosferi ile cıvıl cıvıl olan Kanlıkavak Parkı eşsiz nitelikteki doğası ve huzur veren atmosferi ile özellikle hafta sonlarında keyifli vakit geçirmek için tercih ettikleri bir yerdir.

Kısacası Kanlıkavak Parkı şehrin gürültüsünden uzakta keyifle vakit geçirmek isteyen herkesin ilk tercihlerinden biri haline gelmiştir. İçeceğinizi alarak keyifli saatler geçirebilir, huzurlu alanlarında kitap okuyabilir, sevdiklerinizle yürüyüş yapabilir, oturma alanlarında kahvaltı keyfi yapabilir veya bisiklet sürüşüne çıkabilirsiniz.

Kanlıkavak Parkı

Eskişehir Kanlıkavak Parkı Nerededir? Nasıl Gidilir?

Huzurla ve keyifle vakit geçireceğiniz Kanlıkavak Parkı Eskişehir’in merkezi bir noktasında bulunmaktadır. Ulaşımın kolay ve pratik olduğu Eskişehir’de Kanlıkavak Parkı’na şehir merkezinden yürüyerek yaklaşık 30 dakika içerisinde gidebilirsiniz. Ulaşım araçları ile gitmeyi tercih ederseniz, Eskişehir Tren Garı’nın önünden geçen 16 veya 19 numaralı dolmuşlar ile de ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca tramvay kullanarak da parka ulaşım sağlayabilirsiniz. Ayrıca 31S, 43S, 63K, 9S numaralı otobüsleri de kullanabilirsiniz. Bu toplu taşıma araçlarından parka en yakın noktada inerek birkaç dakika içerisinde parka ulaşabilirsiniz.

Şehri keşfetmeye yeni başladıysanız veya birkaç günlüğüne Eskişehir’e yolunuz düştüyse mutlaka Kanlıkavak Parkı’nı ziyaret etmenizi öneriyoruz.

Kanlıkavak Parkı

SONRAKİ OMM Karma Sergi: Maziye Bakma Mevzu Derin

Günümüz dünyasında bireye biçilen roller ve yapıştırılan etiketler neticesinde “öteki” kavramı baskın bir şekilde ortaya çıkıyor. İnsanın varoluş mücadelesindeki topluma ve toplumsal yargılara uyum süreci ise sancılı bir şekilde kendini gösteriyor. 31 sanatçının yer aldığı “Maziye Bakma Mevzu Derin” karma sergisi tam da bu noktada, toplumdaki “öteki” kavramını etkileyici bakış açılarıyla ele alıyor. Geçmişten günümüze bireye ve kimliklere biçilen rollerden toplumsal yargılara, kültürel alışkanlıklardan tabulara kadar birçok konuya ışık tutuyor.

Hiç yorum yapılmamış!

Yorum yap

Yorum yapmak için Giriş yapmalısınız.

X