222rehber.com'a kayıtlı firma sayısı 1710
Ne aramıştınız? Ne aramıştınız?
Öğrenciye Özel
Hemen Bul
İş İlanları
Keşfet
Sorun Bildir
X
Yukarı

Sazova Parkı’nda Gizemli Yolculuk: Masal Şatosu

Seyahat severlerin uğrak duraklarından biri olan Eskişehir, her yeni gelen kişiyi sürprizleriyle büyülen bir şehirdir. Kendine has dinamikleriyle keyifle yaşayabileceğiniz bu şehirde, her detayıyla sanat ve tarih dokusunu iliklerinize kadar hissedebilirsiniz. Keyifli bir gezi ya da yeni bir hayatın ilk adımlarını atmak için Eskişehir’e mi geldiniz? Gelin sizlere bu keyifli yolculukta eşlik edelim. Bu yazımızda sizleri, Eskişehir’in en popüler yerlerinden biri olan ve Sazova Parkı’nın birbirinden farklı bölümlerden biri olan Masal Şatosu ile tanıştırmak istiyoruz.

Masal Şatosu

Eskişehir denilince akla ilk gelen ve kuşkusuz en çok merak edile yerlerden biri olan Masal Şatosu, gizemli görünümü ile Eskişehir’in Disneyland’i olarak anılmaktadır. Masalsı bir dünyanın kapılarını aralayan Eskişehir Masal Şatosu 7’den 70’e herkesin ilgi odağı olan ve içindeki çocuğu hala canlı tutan kişilerin keyifle gezeceği bir yapıdır.

Mimari yapısıyla övgü odağı olan Masal Şatosu, 8 kule ve 18 kulecik olarak toplamda 26 kuleden oluşmaktadır. Her bir detayı özenle inşa edilen bu yapı içerisinde birçok farklı şehirden esintiyi görmeniz mümkün. Antalya’dan Yivli Kule, Diyarbakır’dan Çan Kulesi, İstanbul’dan Adalet Kulesi (Topkapı Sarayı), Galata Kulesi ile Kız Kulesi, Mardin’den Ulu Kule ve Amasya’dan Burgulu Kule’yi bünyesinde barındıran Eskişehir Masal Şatosu sizlere unutamayacağınız bir deneyim sunmaktadır.

Daha çok çocuklara özgü olarak tasarlanan bir yapı gibi görünse de aslında Eskişehir Masal Şatosu, mutlaka görülmesi gereken yerler arasında ilk sıralarda geliyor. Peki gençlerin, çocuklu ailelerin, yerli yabancı binlerce turistin ziyaret durağı olan bu masalsı yapı içerisinde neler mi barındırıyor?

Masal Şatosu’nda hem çocuklar hem de yetişkinler için özel rehberli turların düzenlendiği alanların yanı sıra; Sihirli elma isimli bir cafe, hediyelik eşya dükkanları, farklı dekorların yer aldığı özel alanlar ve seyir terası yer almaktadır. Bu turlarla ilgili bilgiyi şatonun girişindeki gişeden alabilirsiniz. Seyir terasında sizi bekleyen harika manzaranın tadını çıkarırken, parkın tamamını ve yapay gölü doyasıya seyredebilir, bol bol fotoğraf çektirebilirsiniz.

Masal Şatosu

Eskişehir Masal Şatosu Nerededir? Nasıl Gidilir?

Eskişehir-Kütahya yolu üzerinde ve Eskişehir Stadyum’u yakınında bulunan Sazova Parkı’na özel aracınız ile ulaşım sağlamayı planlıyorsanız, şehir merkezinden yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk ile kolaylıkla ulaşabilirsiniz.  Otobüs ile gidecekseniz, Odunpazarı’ndan Atatürk Bulvarı’na doğru giden otobüslerin kalktığı duraktan 11, 17, 31 numaralı otobüslerle veya eski stadyumun arkasındaki minibüs durağından 16 ve 38 numaralı minibüslerle Sazova Parkı’na giderek Eskişehir Masal Şatosu’nu ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir Masal Şatosu’nu Hangi Günler Ziyaret Edilir?

Hem çocukların hem de yetişkinlerin keyifle vakit geçirdiği Masal Şatosu pazartesi günleri kapalıdır. Salı, Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri 10.00 – 17.00, Cumartesi ve Pazar günleri ise 10.00 – 17.30 saatleri arasında ise ziyarete açıktır. Bu günlerde 12.00-13.00 ve 15.00-15.45 saatleri arasında dezenfeksiyon işlemi yapıldığı için Masal Şatosu’na girişler kapalıdır.

Eskişehir Masal Şatosu İletişim Bilgileri

Adres: Sazova, Bilim Sanat ve Kültür Parkı, Ulusal Egemenlik Blv., 26150 Tepebaşı/Eskişehir

Telefon: 0 (222) 300 00 15

 

 

ÖNCEKİ Eskişehir’in Vazgeçilmez Lezzeti: Papağan Çiğbörek

Hiç bitmeyen enerjisiyle, sunduğu imkanlarla ve her yere yakın sayılabilecek mesafesi ile Eskişehir, keyifli vakit geçirebileceğiniz duraklardan birisidir. Eğer, şehri keşfiniz sırasında Eskişehir’de neler yenir ya da mutlaka gitmeniz gereken yerler nerelerdir diye merak ediyorsanız bu yazımız tam size göre… Gelin sizleri Eskişehir denilince akla gelen ilk yerlerden biri olan ve tadı damağınızda kalacak lezzetler sunan Papağan Çiğbörek ile tanıştıralım.  

SONRAKİ Odunpazarı Modern Müze – OMM ART

OMM (Odunpazarı Modern Müze) açılmasının hemen ardından muhteşem mimarisi ile merak uyandıran, modern sanat eserlerinin meraklıları ile buluştuğu Eskişehir’in önemli noktalarından biri haline geldi.

Hiç yorum yapılmamış!

Yorum yap

Yorum yapmak için Giriş yapmalısınız.

X